logo
  • Email

    info@fibrelle.com.tr

  • Telefon

    +90 216 640 41 66

  • Adres

    34752 Çekmeköy/İstanbul

İNÜLİN VE İNÜLİN FOS arasındaki fark nedir?

İNÜLİN ve İNÜLİN FOS iki ayrı üründür. İkisi de prebiyotik lif olmasına karşın İNÜLİN FOS, İnülin ve FOS (Fruktooligosakkarit)'un karışımından oluşur. İnülin ve FOS karışım halinde sinerjik etki oluşturarak bütün bir bağırsağa etki ederken, inülin sadece bağırsağın belli bir bölümde etkilidir.
İki ürün de Hindibağ'dan ekstrakte edilmiş olup %100 doğaldır ve prebiyotiktir.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı pişirerek kullanabilir miyim?

Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı kek, kurabiye gibi fırında pişen; baklava, revani gibi şerbetli; muhallebi, sütlaç gibi sütlü tatlılarınızda, reçellerinizde kısacası şeker kullanarak hazırladığınız her türlü tatlıda şeker yerine eşit miktarda ve aynı şekilde kullanabilirsiniz. Tariflerinizde değişiklik yapmanız gerekmez. Kristallenmediği için reçellerde veya şerbetli tatlılarda limon suyu kullanmanıza bile gerek yoktur.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı diyabetliler için uygun mudur?

Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı bileşiminde yer alan polidekstroz, inülin, eritritol ve stevia vücutta sindirilmediği, maltitol ise kısmen sindirildiği için kan şekerinin hızla yükselmesine neden olmaz. Düşük glisemik indekse sahip olup diyabetlilerin kullanımı için uygundur. ​ Benzer şekilde stick ambalajda satılan çay, kahve gibi içecekleri tatlandırabileceğiniz Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı da vücutta sindirilmeyen inülin, oligofruktoz ve stevia içermekte olup kan şekerini yükseltmemektedir.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı tatlandırıcının içinde neler yer almaktadır?

Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı içinde gıda sanayinde yaygın olarak ve güvenle kullanılmakta olan çeşitli bileşenler olan maltitol, polidekstroz, inülin, eritritol, steviol glikozitler ve doğal aroma bulunmaktadır. Maltitol mısırdan nişastasından elde edilen maltoz adlı şekerden elde edilen, vücutta kısmen sindirilen, düşük glisemik indekse sahip bir polioldür. Polidekstroz glikozdan sentezlenen vücutta sindirilmeyen prebiyotik bir liftir. İnülin hindiba bitkisinin kökünden elde edilen vücutta sindirilmeyen prebiyotik bir liftir. Eritritol çeşitli meyvelerde de bulunan vücutta sindirilmeyen bir polioldür. Steviol glikozitler, stevia bitkisinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Üründe ayrıca tamamen doğal aromalar bulunmaktadır.

Stick formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı oligofruktozla zenginleştirilmiş inülin, steviol glikozitler ve doğal aromadan oluşmaktadır. Oligofruktoz inülinden elde edilen ve vücutta sindirilmeyen prebiyotik özellikli bir liftir.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcının kalorisi nedir?

1 gram şeker yaklaşık olarak 4 kalori enerji içermektedir. Buna karşın Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcının 1 gramında yaklaşık 2 kalori enerji bulunmaktadır. Böylelikle şekerden gelen kalorilerin yaklaşık yarı yarıya azaltılmasına yardımcı olur.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı ne kadar kullanmalıyım?

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı zengin bir lif kaynağıdır ve aynı zamanda vücutta kısmen sindirilen poliolleri de içermektedir. Lifler yeterli ölçüde tüketildiklerinde sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı çalılşmasına yardımcı olurlar. Bununla birlikte aşırı tüketildiklerinde gerek lifler gerekse polioller bağırsakta laksatif etkiye ve gaz oluşumuna neden olabilirler.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı için önerilen tüketim miktarı bir porsiyonda bir çorba kaşığı yani yaklaşık olarak 12 gram ve günde 3 porsiyondur. Daha fazla miktarda tüketildiğinde hassas kişilerde laksatif etkiye veya gaza neden olabilmekle beraber olası etkiler kısa sürelidir ve rahatsızlık hissi dışında önemli bir sağlık sorununa yol açmamaktadır.

Tatlandırıcıları mutfakta nasıl kullanabilirim?

Sitemizin blog sayfasından ilgili yazı sizin için aydınlatıcı olacaktır.
https://fibrelle.com.tr/tr/blog/www-fibrelle-com-tr

Tatlandırıcıları endüstriyel üretimde nasıl kullanabilirim?

Sitemizin blog sayfasından ilgili yazı sizin için aydınlatıcı olacaktır.
https://fibrelle.com.tr/tr/blog/b