logo
  • Email

    info@fibrelle.com.tr

  • Telefon

    +90 216 640 41 66

  • Adres

    34752 Çekmeköy/İstanbul

Doğal Stevia Ekstresi İle Tatlandırılmıştır

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda kullanılan steviol glikozitler, stevia rebudiana adlı bitkinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Dünya genelinde tüketicilerin ençok tercih ettiği tatlandırıcı olmaya başlayan stevia bilinen bir yan etkisi olmayan ve güvenle tüketilebileceğiniz bir üründür.

Kalori alımını azaltır

Kalori alımını azaltır

İçerdiği bileşenler kısmen sindirildiği veya sindirilmedikleri için kalori değeri düşüktür ve şeker yerine kullanıldığında tükettiğiniz ürünlerin kalori değerini azaltmaya yardımcı olur.

Prebiyotik etkilidir

Prebiyotik etkilidir

İçerdiği prebiyotik etkili lifler polidekstroz ve inülin bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin gelişimini destekler, daha sağlıklı ve düzenli bir sindirim sistemine yardımcı olurlar.

Kan şekerini yükseltmez

Kan şekerini yükseltmez

İçerdiği prebiyotik lifler polidekstroz ve inülin ile eritritol sindirilmediği, maltitol ise kısmen sindirildiği için kan şekerinin hızla yükselmesine neden olmaz, diyabetliler için uygundur.

Gıdaların Enerjisini Azaltır

Tatlı pişirirken şeker yerine popüler düşük kalorileri tatlandırıcıları kullanan pek çok kişi bu nedenle aslında son ürünün kalorisini arttırdıklarının farkında değildir. Popüler tatlandırıcıların çoğu şekerden çok daha tatlı oldukları için şekere kıyasla düşük oranlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle de pişirdikleri şekersiz tatlılarda yağ ve un gibi diğer bileşenlerin miktarı artmakta olup özellikle kek, kurabiye gibi yağ kullanılarak pişirilen tatlılar şekersiz olanlara kıyasla hem daha fazla yağ hem de daha fazla kalori içermektedir. Zira 1 gram şeker 4 kalori enerji içerirken 1 gram yağ 9 kalori enerji içermektedir.
Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı ise diğer düşük kalorili tatlandırıcıların aksine şekerle aynı ağırlıkta kullanıldığından, bitmiş ürünlerde un, yağ gibi diğer bileşenlerin oranını arttırmaz. 1 gram şeker 4 kalori enerji içerirken kendi bileşiminde yer alan maltitol, polidekstroz, inülin, eritritol ve stevia gibi hammaddelerin enerji değeri şekere kıyasla çok düşük olduğundan 1 gram Fibrelle prebiyotik tatlandırıcı yaklaşık 2 kalori enerji içerir. Böylelikle şekerden gelen gelen kalorileri yarı yarıya azaltmanıza yardımcı olur.

Düşük Glisemik İndeksli

Sofra şekerin olumsuz olarak kabul edilen özelliklerinden bir tanesi bağırsaklardan hızla emilerek kan şekeri olan glikozun hızla yükselmesine neden olmasıdır. Bununla beraber nişasta içeren un ve benzeri ürünler de bağırsaklardan emildiklerinde kan şekerini yükseltmektedirler. Geleneksel tatlandırıcılar kendileri şeker içermemekle beraber kek, kurabiye gibi ürünlerde kullanılan un miktarının artmasına neden olduklarından nihai şekersiz ürünün glisemik indeksinin yani kan şekerini yükseltme etkisini düşürememektedir. Bu açıdan gerek diyabetlilere gerekse düşük glisemik indeksli gıdalarla beslenen kişilere ciddi bir fayda sağlayamamaktadırlar.
Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda yer alan polidekstroz, inülin, eritritol ve stevia sindirilmedikleri maltitol ise kısmen sindirildiği için glisemik indeksi düşük bir tatlandırıcıdır ve kan şekerinin hızla yükselmesine de neden olmadığından diyabetliler için de son derece uygundur. İlave olarak diğer geleneksel düşük kalorili tatlandırıcıların aksine şekerle aynı miktarda kullanıldığından kek, kurabiye gibi tatlılarda un miktarının artmasına ve dolaysıyla glisemik indeksin yükselmesine neden olmaz. Kan şekeri kontrolüne önem verenler için son derece iyi bir alternatif sunmaktadır.

Zengin Lif Kaynağı

Sağlıklı beslenmenin temel koşullarından birisi de hergün düzenli olarak lif (posa) tüketmektir. Yetişkinler için önerilen günlük lif tüketim miktarı yaklaşık 25-38 gram aralığında değişirken düşük sebze ve meyve tüketimi ve rafine edilmiş tahıllardan elde edilen gıdaların tercih edilmesi nedeniyle bu miktar sadece 15 gram civarlarında gerçekleşmektedir. Yetersiz lif alımı sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı çalışması üzerine olumsuz etki yapmaktadır.
​Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı bir yandan şekeri ikame ederken aynı zamanda içeriğinde bulunan yüksek miktardaki prebiyotik özellikli diyet lifleri olan inülin ve polidekstroz sayesinde bağırsakların daha düzenli ve sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Bir sofra kaşığı fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda günlük ihtiyacınızın %15'in karşılayacak miktarda 3.6 gram lif bulunmaktadır.
​Prebiyotik özellikli lifler inülin ve polidekstroz bağırsaklarda bulunan faydalı probiyotik bakterilerin gelişmesini ve yaşamını destekleyerek daha sağlıklı ve düzenli bir sindirim sisteminin gelişimine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurlar.

Doğal Stevia Ekstresi İle Tatlandırılmıştır

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda kullanılan steviol glikozitler, stevia rebudiana adlı bitkinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Dünya genelinde tüketicilerin ençok tercih ettiği tatlandırıcı olmaya başlayan stevia bilinen bir yan etkisi olmayan ve güvenle tüketilebileceğiniz bir üründür.