logo
  • Email

    info@fibrelle.com.tr

  • Telefon

    +90 216 640 41 66

  • Adres

    34752 Çekmeköy/İstanbul

Doç. Dr. Demiray: Kanserli Hastalar Şeker Yerine Bitkisel Tatlandırıcı Kullansın

Doç. Dr. Demiray: Kanserli Hastalar Şeker Yerine Bitkisel Tatlandırıcı Kullansın

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Mutlu Demiray, kanserli hücreleri en fazla besleyen gıdanın şeker olduğunu belirterek "Insanların kanserle yaptıkları savaşta özellikle şekeri azaltmaları gerekiyor." dedi. Doç. Dr. Demiray, kanser hastalarının şeker yerine 'Stevia' bitkisel tatlandırıcılar kullanılarak hazırlanan gıdaları tüketmeleri gerektiğini söyledi. Doç.Dr. Mutlu Demiray, kanser hastalarını bilinçlendirmek amacıyla Onkoklinik’te 'şekersizlik deneyi' isimli bir etkinlik düzenledi. Özellikle kanser hastalarının beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğini belirten Doç. Dr. Mutlu Demiray, sağlıklı bireylerin de beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı. Kanserli hücreleri en fazla besleyen gıdanın şeker olduğunu kaydeden Mutlu Demiray, "Insanların kanserle yaptıkları savaşta özellikle şekeri azaltmaları gerekiyor. Şeker yerine 'Stevia' bitkisel tatlandırıcılar kullanılarak hazırlanan gıdalar tüketilmeli. Tatlılarda Stevia tatlandırıcı kullanılırken, tuzlulardan ise yulaf unu ve badem unu tercih edilmeli. Bu şekilde hazırlanan yemekler, tatlılar hem damak tadımıza hitap edecek hem de sağlığımızı korumamızda bizlere yardımcı olacaktır." diye konuştu.

TATLANDIRICI KULLANILARAK TATLI YAPTILAR Düzenlenen etkinlikte Doç. Dr. Mutlu Demiray ve ekibinin hazırladığı lezzetli tatlılar ve tuzlularda; stevia tatlandırıcı, badem unu ve yulaf unu kullanıldı. Onkoklinik hastaları birbirinden lezzetli ve sağlıklı yiyecekleri yerken Mutlu Demiray’ın sunumunu izleyerek kanser ve beslenme ile ilgili önemli bilgiler edindiler. Stevia tatlandırıcı, badem unu ve yulaf unu ile birçok yiyecek hazırlanabiliyor.

Kaynak: Cihan Haber ajansı

Fibrelle prebiyotik lifli tatlandırıcı 2012 IBATech fuarında büyük ilgiyle karşılandı

Fibrelle prebiyotik lifli tatlandırıcı 2012 IBATech fuarında büyük ilgiyle karşılandı

12-15 Nisan 2012 tarihleri arasında CNR Expo fuar merkezinde düzenlenen 5. Uluslararası Ekemk, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarında gıda sektörünün çnde gelen temsilcilerine tanıtımı yapılan Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı büyük bir ilgiyle karşılandı.

Gerek lezzet, gerek sağlıklılık gerekse kullanım kolaylığı açısından light ve diyabetik gıda ürünü üretmek isteyen gıda üreticilerine büyük faydalar sunan Fibrelle prebiyotik lifli tatlandırıcının yakın zamanda önde gelen pekçok üretici tarafından ürünlerinde kullanılması bekleniyor.

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı 2012 Haziran ayında Türkiye'de

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı 2012 Haziran ayında Türkiye'de

Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı Haziran 2012 itibariyle Türkiye genelinde satışa sunulacaktır. Ürünlerimiz gerek sağlıklı ve lezzetli light ve diyabetik ürünler üretmek isteyen seçkin gıda üreticilerine yönelik endüstriyel ambalajlarda gerekse ev kullanımına yönelik perakende ambalajlarda tüketicilerin beğenisine sunulacaktır.