logo
  • Email

    info@fibrelle.com.tr

  • Telefon

    +90 216 640 41 66

  • Adres

    34752 Çekmeköy/İstanbul

Monk Fruit Nedir?

Monk Fruit Nedir?

Cucurbitaceae (kabak) ailesinden gelen, Latince adı Siraitia grosvenorii olan Keşiş meyvesi veya lo han guo, güney Çin'e özgü küçük bir yeşil kavundur ve adını yüzyıllar önce onu ilk yetiştiren keşişlerden almıştır. Güney Çin ve kuzey Tayland’da yetiştirilir.

Keşiş meyvesi, doğu Asya geleneksel şifalı bitkiler ve sağlık uygulamalarında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Geleneksel Çin tıbbında öksürük gibi çeşitli yaygın hastalıkların tedavisi için kullanılmıştır.

Monk meyve tatlandırıcı, kurutulmuş meyvelerden elde edilen ekstrakttan yapılır. Ekstrakt sofra şekerinden 150-250 kat daha tatlıdır, kalorisi ve karbonhidratı yoktur ve kan şekerini yükseltmez.

Keşiş meyve özü tamamen doğaldır ve yapay bir tatlandırıcı değildir.

Keşiş meyve özü, tatlılığını glikoz yerine Mogrositlerden (antioksidanlar) alır.Bu nedenle glisemik indekste sıfır olarak derecelendirilir ve sıfır kalori ve sıfır net karbonhidrat içerir.

Keşiş meyve özü sağlık faydası yüksek bir üründür. Rafine şeker yerine Keşiş meyvesi kullandığınızda, kendinizi şekere bağlı hastalıklardan ve sağlık sorunlarından korumaya yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanında karaciğer dostudur. Bazı bilimsel araştırmalara göre kansere karşı koruyucu etkiye sahip olmanın yanında bazı kanser türlerinin gelişimini durdurduğu gözlemlenmiştir.